hero-header.jpg

Maailma vaatamine läbi objektiivi koos Nehemias Colindresega

Fotograaf ja filmitegija Nehemias Colindres jagab kolme olulist filmikunstialast õppetundi: vinjeti filmimine, nõuanded filmitegijatele ja maailma vaatamine läbi objektiivi.

See projekt äratas minus algusest peale vaimustust. 24 tundi, et jäädvustada Berliini hinge ja olemust läbi kaameraobjektiivi.

Samuti olin põnevil uuest kaamerast Canon EOS C300, mille kohta olin palju head kuulnud. Seda reklaamiti Canon EOS 5D Mark III täiustusena – soovisin näha, kas see õigustab ootusi, ja mitte vaid Vimeo tootetutvustusest. Tahtsin ise proovida, kas see peab minu pildistamisstiiliga sammu.

Seega kasutasime kaameraid Canon EOS C300 ja Canon EOS 5D Mark III ning vanemat komplekti fikseeritud objektiive Canon K-35. Mulle meeldib tavaliselt vanemaid objektiive kasutada ning klaasi kvaliteet ja saadud pildid olid muljetavaldavad.

Kontserdistseenis ei saanud me sündmustikku eriti mõjutada, mistõttu pidime olema valmis kõike toimuvat jäädvustama. Meil õnnestus filmida mõned liikmeid esiletõstnud lõigud, mis lisavad filmile värvingut.

Tantsija jäädvustamisel pidime võtma arvesse seda, et ta tantsis mitte kindla kava järgi, vaid interpretiivselt. Ehkki mul õnnestus veenda teda tantsu veidi ohjeldama, et saaksime teatud kaadrid ja liigutused kaadrisse, jooksime siiski võtte ajal peamiselt temaga kaasas ja püüdsime sammu pidada. Kaamera tuli sellega hästi toime.

Tantsustseeni filmimisel oli kaadrisagedus 50 kaadrit sekundis väga kasulik, kuna mõned tema kiiremad liigutused oleksid muidu vaatajatel kahe silma vahele jäänud. Samuti sobis see väga hästi tema stiiliga ning meil õnnestus montaažis tema emotsioonid esile tõsta.

Kogu filmi võtsime üles ühe päevaga. Alguses rääkisin Steve Elleryga, kes on viimases stseenis nähtav ärimees, ja esitasin talle väljakutse. Ma ei öelnud talle, kuidas film minu arvates lõppema peaks.

Mulle meeldib jätta ruumi ilusatele viperustele, mis võivad hea filmi meeldejäävaks muuta. Punknoorukid leidsime tänavalt ja palusime neil käituda nii, nagu nad tavapäraselt käituvad. Üksteise juuste lõikamine on nende jaoks tavapärane, mistõttu otsustasin seda filmida. Üldiselt oli mu eesmärk jäädvustada neid ja nende elustiili võimalikult vähese sekkumisega ja see õnnestus üsna hästi.

Lõpetuseks võin öelda, et Canon EOS C300 on kindlasti samm õiges suunas, kui eesmärgiks on paindlikkus. Samas soovitan endiselt ka Canon EOS 5D Mark III, kuna ka see tuleb nõrgas valguses väga hästi toime.