low light

Kuidas jäädvustada fotosid nõrga valgusega talvetingimustes?

Canoni saadik Richard Walch kirjeldab, kuidas jäädvustada talvemaastike või hämara videviku maagiat päikese loojudes. Vaadake, kuidas saavutada lummavaid dramaatilisi tulemusi hämaras või videvikus, kasutades suuremat ava ja kõrgemat ISO-seadet.

Nagu näete meie videost, siis ei pea lühikesed hämarad talvepäevad sugugi takistama kaunite fotode jäädvustamist. Kontrastne maastikustseen videvikus või talvise koidu maagiline kuma linna kohal pakub võimalust dramaatilise ja mõjuvõimsa foto pildistamiseks. Hämarates tingimustes pildistamisel peate olema valmis kaameraga eksperimenteerima.

Kas vajate inspiratsiooni? Astuge näiteks talveõhtul õue ja vaadake, kuidas tänavalambid valgustavad videvikus töölt koju tõttavaid inimesi. Või külastage sündmusi, kus saate piiratud valgust täielikult ära kasutada, näiteks küünlavalguses toimuvad koorikontserdid või ilutulestikud, mis muudavad öise taeva värviküllaseks.

Proovige jäädvustada linna talviseid tänavatulesid. Või jalutage öises metsas ja vaadake, kuidas kuu valgustab härmas puid või kauni järve jääkatet.

Kui olete jäädvustanud hämarates tingimustes talvefotosid, jagage neid meie galeriis.