Filmmaker advice from Nehemias Colindres

Nehemias Colindresi nõuanded filmitegijatele

Fotograaf ja filmitegija Nehemias Colindres jagab kolme filmikunstialast õppetundi: vinjeti filmimine, nõuanded filmitegijatele ja maailma vaatamine läbi objektiivi.

Nagu iga kunsti puhul, teeb harjutamine filmitegija meistriks. Oluline on näha, mis toimib ja mis mitte. 

Eelkõige peame õppima filmikunsti tunnetama ja selleks on vaja filmida, filmida ja veelkord filmida. 

Alguses ei olnud minu kolleegidel ega vist ka mul endal minu suhtes erilisi lootusi. See muutus pärast inspireerivat vestlust mu endise mentoriga. Ma sain sellest innustust ja minus tärkas soov saada oma alal parimaks. Ma ei pruugi olla andekaim, kuid mul on head maitset ja ambitsiooni. See on mõndagi väärt. 

Mu loomingu on aidanud järgmisele tasemele viia hea arusaam varustusest ja plaanimisest. 

Tavaliselt mõtlen ma iga stseeni peas läbi ja joonistan üles, pannes kirja ka objektiivi, millega kavatsen filmida. On äärmiselt oluline mõista iga objektiivi hingeelu ja selle antavaid tulemusi. 

Peale maitse aitab ka kindel käsi objektiivide valimisel loomingu järgmisele tasemele viia. Samuti on oluline omada head tiimi: film valmib teie kõigi koostöös ja te peaksite iga stseeni osas üksmeelel olema.

Suurte plaanide filmimisel meeldib mulle paigutada inimesed nende loomulikku keskkonda. Ma tunnen, et see loob vaataja ja tegelaste vahel sideme. Suuri plaane filmin ma alati 50 mm objektiiviga. Väike sügavusteravus annab ilusaid tulemusi. 

Eelkõige annan nõu filmida just seda, mida ise soovite, isegi kui teised seda ei mõista. Kui näete vaeva ja teil on pisut õnne, siis tuleb kõik ülejäänu omal ajal.