N1 header

Kõrvuti: Canoni kaamerad võrreldes nutitelefonide kaameratega

Hiljuti toimunud Müncheni linnasurfarite pildistamise käigus palusime innukal harrastusfotograafil aidata meil võrrelda uusimate Canoni kaamerate ja juhtivate nutitelefonide, Apple iPhone 6S ning Samsung Galaxy S7, kaameratega tehtud pilte. Tutvuge allpool tulemustega.

Ausa proovilepaneku tagamiseks tehti iga foto paariminutilise vahega samades valgustingimustes, kasutades käsitsimääratavaid sätteid ning kaamera ja nutitelefoni seadet (näidatud allpool). Kasutasime võrdluste tegemiseks Canoni uusimate laiatarbekaamerate seeriat.

Sissesuumimine

Siin on näha mudeli PowerShot G3 X optilise suumi eelised võrreldes nutitelefonide kaamerate digitaalsuumidega. Kui digitaalsuumiga kaamerat kasutades suumimiseks vajutate (nagu mõlema katsetatud nutitelefoni puhul), kärbite lihtsalt seda, mis on teie ees. Selle tulemuseks võib olla puudulik detailsus või hägusus. Teile ei pruugi subjekti selgesti näha ja foto ei tarvitse jäädvustada vaatepilti nii, nagu te seda mäletate.

Nagu mudeliga PowerShot G3 X tehtud piltidelt näha, pakub kvaliteetne optilise suumiga objektiiv nutitelefonide digitaalsuumidega võrreldes suuremat detailsust, selgust ja kirkamaid värve.

Canon PowerShot G3 X

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G3 X

Samsung Galaxy S7

Jäädvustamine hämaras valguses

Katsetatud nutitelefonide kaamerad ei suutnud nõrgas valguses häid tulemusi anda. Selle põhjuseks on, et kujutise sensorid (osa, mis kujutise loomiseks valgusele reageerib) ei tule nii hästi toime nõrga valgusega olukordades kui sensor, mida sisaldavad Canoni täiustatud kompaktkaamerad, peeglita kaamerad ja digipeegelkaamerad. Lisaks ei paku katsetatud nutitelefonide kaamerad võimalust ISO-valgustundlikkuse (kaamera tundlikkus olemasoleva valguse suhtes) sätete reguleerimiseks, mis tähendab, et pildid on tumedad.

Kõrvuti piltidest ilmneb, kuidas suur sensor ja kõrgema ISO-valgustundlikkuse säte võimaldavad mudelil PowerShot G7 X Mark II saavutada kvaliteetse pildi, millel on täpsed värvid, teravamad detailid ja nähtavalt eredamad tulemused.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G7 X Mark II

Samsung Galaxy S7

Kiire liikumise jäädvustamine nõrgas valguses

Võrdlusest on selgesti näha, kui teravalt on tegevus külmunud mudeliga PowerShot G7 X Mark II tehtud pildil, samas kui katsetatud nutitelefonide pildid ei ole nii teravad ega värviküllased. Nõrga valguse tingimustes korrigeerivad Canoni kaamerad säriaega, ISO-valgustundlikkust ja muid sätteid teravate ja detailsete piltide tagamiseks, mida on rõõm printida ning jagada.

Pildi eesmärk oli jõe ja surfari tegevuse külmutamine. Katsetatud nutitelefonide kaamerad ei suutnud saavutada piisavat katikukiirust ega reageerida olemasolevale valgusele, et saavutada rahuldava teravusega pilt.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G7 X Mark II

Samsung Galaxy S7

Portreefotode tegemine

Üks suure sensoriga kaamera, nagu siin kasutatud EOS 80D, kasutamise eeliseid on võimalus luua madal väljasügavus (peasubjekti taga olev osa pildist). Siin on mudeliga EOS 80D tehtud pildil näha, et taust on kaunilt hägune, mis tähendab, et subjekt tõuseb pildil esile. Nutitelefoni kaameraga tehtud pilt on madalama kontrastsusega ja tumedam varjudega alal, kuna nutitelefon ei tule valguses kontrastsusega toime nii võimekalt kui EOS 80D. Nutitelefonide kaamerad teravustavad tervet pilti, nii et taust on sama palju pildi osa kui isik. Lisaks tehti mudeliga EOS 80D pilt, kasutades kinnitatud objektiivi suumi. See annab kaunima perspektiivi ja muudab näojooned loomulikumaks. Katsetatud nutitelefonide objektiivid on laiemad, mis venitab näojooni. Laiema objektiivi selline kasutamine tähendab, et suurepärase portree jäädvustamiseks peab olema subjektile palju lähemal. Digipeegelkaamera ja suumobjektiivi puhul on võimalik olla subjektist kaugemal. Mõlemad fotod tehti ilma välguta, kasutades loomulikku valgust. Digipeegelkaamera pildil on ka sügavamad, täpsemad ja tasakaalustatumad värvid.

Canon EOS 80D

Apple iPhone 6S

Canon EOS 80D

Samsung Galaxy S7

Tulemuste võrdlus

Nagu tulemustest ilmneb, andsid Canoni kaamerad katsetatud nutitelefonide kaameratest järjekindlalt paremaid tulemusi detailsete, nõuetekohaselt säritatud piltide saavutamisel asjaomastes tingimustes.

Kui tunnete inspiratsiooni parandada sõprade ja jälgijatega jagatavate fotode kvaliteeti, soovite ehk tutvuda meie uusimate kaameratega ning selgitada välja, milline on just teie jaoks see õige?

Vaadake meie kaamera valijat

Tutvuge meie linnasurfarite interaktiivse elamusega siin.