Lettidelt lõppevate raamatute aeg on möödas

Ettevõtte Printondemand-worldwide tegevjuht Andy Cork usub, et raamatutiraažide lõppemine jääb minevikku. „Tänapäeval ei peaks ükski raamat müügilettidelt otsa saama,” ütles ta. „Kirjastajate jaoks tähendab partnerlus innovaatilise raamatutrükikojaga seda, et nad saavad igas maailma paigas iga raamatu trükki tellida, et varud kunagi ei lõpeks.”

Ettevõtte Printondemand-worldwide jaoks on nõudlusepõhine digitaalne raamatutrükk osutunud väga edukaks ärimudeliks. Suurem osa trükitavatest raamatutest on üksikeksemplarid, kuid võimekust on kuni 1500 eksemplari suuruste tiraažide jaoks, millest peaks igale kirjastusele piisama nii esmatrükkide tegemiseks kui ka laovarude täiendamiseks.

POD-image1

„Tõhusus on muidugi võtmetähtsusega, kuid äärmiselt oluline on ka töökindlus. Mõni seade võib olla tõesti suurepäraste omadustega, aga sellest pole kuigi palju kasu, kui 10% ajast kulub remondiks. Canoniga ei ole meil seda probleemi olnud. Isegi kui mõnes seadmes tekib tõrge, lahendavad hooldusteenistuse töötajad selle vähem kui kahe tunniga.”

Helmut Hörmanseder, tegevjuht, Printondemand-worldwide