Pildikvaliteet – EOS-1D X Mark II

Kvaliteetne, detailne ja suure ulatusega

Eraldusvõime, tundlikkus ja ulatus on nüüd korraga saadaval.

hero.jpg
sensor

20,2-megapiksline täiskaadrimõõdus CMOS-sensor

Canoni loodud ja valmistatud laia ulatusega 20,2-megapiksline täiskaadrimõõdus CMOS-sensor vähendab müra nii suure kui ka väikse ISO-valgustundlikkuse korral. Kõikides tingimustes pildikvaliteedi tagamiseks on sellel erakordsel sensoril vahedeta mikroläätsed. Vahedeta läätsede tõttu ei lähe ühegi piksli vahel valgust kaduma, sest sensorile langev valgus suunatakse allolevatele pikslitele. See parandab valguse koondamise võimet ja vähendab signaali-müra suhet.

Kuna kaameraga EOS-1D X võrreldes on salvestatavate pikslite arv suurenenud, siis võimaldavad mudeli EOS-1D X Mark II 20,2 MP kujutist rohkem kärpida, säilitades samas erakordse detailsuse. Laienenud säriulatus võimaldab samas kompositsiooni üle- ja/või alasäritada, ilma et kujutise detailsus oluliselt väheneks.

high_iso.jpg

ISO 51 200

Suur ISO-valgustundlikkus

Professionaalsetes olukordades on kiirus ülioluline ja suurem ISO paindlikkus on eriti kasulik hämarates või peaaegu pimedates tingimustes pildistamisel. Kaamera loomulik suurim ISO-valgustundlikkus on 51 200 ja väga pimedates tingimustes pildistamisel saab mudeli EOS-1D X MARK II valgustundlikkust suurendada väärtusele ISO 409 600. Kuid kaamera paindlikud omadused ei piirdu sellega. Isegi automaatses ISO-režiimis on võimalik kasutada kuni 1/8000 s säriaega ja manuaalrežiimis särikompensatsiooni.

eos-1d-x

Kaamerasisene objektiivi aberratsioonide korrigeerimine

Kui algne EOS-1D X müügile tuli, hõlmas see perifeerset heleduse korrigeerimise ja kromaatiliste aberratsioonide korrigeerimise funktsioone, kuid mudelis EOS 7D Mark II oli veel üks moonutuste korrigeerimise funktsioon. Mudel EOS-1D X Mark II hõlmab neid kaamerasiseseid töötlusvalikuid ja lisaks veel uut difraktsiooni korrigeerimise funktsiooni, mida rakendatakse JPEG-piltidele nende jäädvustamise ajal. See funktsioon võimaldab fotograafidel väiksemate avadega töötada, muretsemata difraktsiooni põhjustatud pildikvaliteedi halvenemise pärast.

Varem oli vaja objektiivi korrigeerimise andmed registreerida, kasutades tarkvara EOS Utility1. Mudeli EOS-1D X Mark II puhul on perifeerse heleduse, kromaatilise aberratsioonide korrigeerimise ja moonutuste korrigeerimisega seotud objektiivi andmed juba kaameras2 salvestatud ning puudub vajadus JPEG-failide objektiivi aberratsioonide korrigeerimise järele arvuti kaudu. See funktsioon võtab vastu ka tulevaste objektiivide andmeid, mille aberratsiooni korrigeerimise andmed on kaamerasse sisse ehitatud – seetõttu ei ole andmete registreerimine tarkvara EOS Utility abil enam vajalik.

1 Objektiivi korrigeerimise andmed ei ole difraktsiooni korrigeerimiseks vajalikud

2 Teatud objektiividel ei ole objektiivi aberratsioonide korrigeerimise andmeid

Sisseehitatud digitaalne objektiivi optimeerija

eos-1d-x

Kaamera EOS-1D X puhul pakkus objektiivi- ja kujutise erinevate moonutuste korrigeerimiseks lahendusi Canoni tarkvara Digital Photo Professional. Mudeli EOS-1D X Mark II puhul on need korrigeerimisfunktsioonid kaamera sisse ehitatud ja lisaks on sellel spetsiaalne digitaalne objektiivi optimeerija funktsioon.

Digitaalne objektiivi optimeerija imiteerib objektiivi toimimist rea matemaatiliste funktsioonidega, mis jäljendavad iga etappi sellest, kuidas valgus läbi optika liigub. Selle teabe abil saab digitaalne objektiivi optimeerija korrigeerida mitmesuguseid tüüpilisi kaamera madalpääsfiltri põhjustatud optilisi moonutusi ja eraldusvõime kadusid. Selleks rakendatakse igale võttele pöördvõrdeline funktsioon ja jäädvustatakse kujutis võimalikult ligilähedaselt sellele, kuidas stseen paistis paljale silmale. Nii jäädvustatakse üksikasjalikud kõrgkvaliteetsed kujutised, tänu millele saavad fotograafid töötada paindlikult nii suurte kui ka väikeste avadega ilma, et nad peaksid muretsema moonutuste ja difraktsioonide pärast.

Objektiivi moonutusi saab korrigeerida jäädvustamise ajal JPEG-failides, kuid digitaalne objektiivi optimeerija rakendub kaamerasisese RAW-töötluse ajal.

Peente detailidega pildistiil

menu

menu

Algselt EOS 5DS ja EOS 5DS R seeria jaoks loodud pildistiil „Fine Detail“ (Peened detailid) on lisatud ka mudelisse EOS-1D X Mark II, et maksimeerida seda, kui detailseid kujutisi suudab kaamera 20,2-megapiksline sensor jäädvustada. See seade prioriseerib toonide gradatsiooni ja toob esile peened detailid. Pildistiil „Fine Detail“ (Peened detailid) on mõeldud piltide jaoks, mida kasutatakse ilma järeltöötluseta otse kaamerast.

Pildistiil „Fine Detail“ (Peened detailid) sisaldab kolme reguleeritavat teravustamisparameetrit, mille abil saab täpsemalt juhtida seda, kuidas kaamerasiseselt JPEG-faile teravustatakse. Parameetrid sarnanevad Adobe Photoshopi ja Canoni DPP tarkvara filtrile Unsharp Mask (Teravustamine).

Liuguriga „Strength“ (Tugevus) saate reguleerida, kui tugevasti kujutisel olevaid servi teravustatakse. Liuguriga „Fineness“ (Detailsus) saate määrata, kui suuri detaile teravustatakse. Väiksemate detailide teravustamiseks liigutage seda vasakule. Liuguriga „Threshold“ (Tundlikkuse määr) saate reguleerida, kui suur peab olema pildi osa kontrastsus, et seda loetaks servaks ja teravustataks. Madala seadistuse korral teravustatakse isegi vähekontrastseid servi.

Automaatne valge tasakaal: õhkkonna prioriteet / valge prioriteet

2.1.6 part 1

2.1.6 part 2

EOS-1D X Mark II sisaldab automaatse valge tasakaalu (Auto White Balance, AWB) seadete valikuid, millel on kunstvalgusele erinevad lähenemisviisid. „Ambience Priority“ (Õhkkonna tasakaal) proovib stseeni meeleolu kujutamiseks säilitada kunstvalguse sooje toone sama moodi nagu teiste kaamerate AWB seaded. „White Priority“ (Valge prioriteet) eemaldab enamiku volframvalgustuse loodud soojadest toonidest ning püüab võimaluse korral luua neutraalsete värvidega kujutise.