Suur kiirus – EOS-1D X Mark II

eos-1d-x

14 kuni 16 kaadrit sekundis

Olge kiirelt tegutsev märulikangelane.

14 kaadrit sekundis täieliku automaatteravustamise/-säritamise jälgimisega, 16 kaadrit sekundis reaalajavaate võtterežiimis

Professionaalsed fotograafid ei saa oma töös kunagi teist võimalust. Seetõttu on ülioluline suurendada tõenäosust, et fotograafil õnnestub jäädvustada täpselt ja erakordselt teravalt olulisi momente, nagu värava tähistamine või finišijoone ületamine. Canoni insenerid mõistavad seda ja on saavutanud täieliku automaatteravustamise/-säritamise jälgimise kasutamisel maksimaalse peegliajami kiiruse 14 kaadrit sekundis1.

Reaalajavaate võtterežiimis muutub toimivus veelgi paremaks, võimaldades jäädvustada sarivõtteid kiirusega 16 kaadrit sekundis1, kui teravustamine ja säritus fikseeritakse esimese võtte ajal. See kaadrisagedus ületab kaamera EOS-1D X peegli lukustumise maksimumkiirust ning pakub lisaeelisena võimalust jälgida stseeni jäädvustamise ajal reaalajavaates.

1Maksimaalne kiire sarivõtte kiirus täielikult laetud akuga LP-E19, 1/1000 s või kiirem katikukiirus, ISO 51 200 või väiksem ja maksimaalne ava (olenevalt objektiivist)

eos-1d-x

Kaks DIGIC 6+ protsessorit

20,2-megapikslise CMOS-sensori kiireks signaalilugemiseks kasutab EOS-1D X Mark II eeltöötluse ahelat koos kahe DIGIC 6+ protsessoriga – see tagab kiire signaalitöötluse. Nende protsessorite erakordne võimsus võimaldab ulatuse laiendamist, parandab müravähendust nii suure kui ka väikse ISO-vahemiku korral, renderdab kujutised loomulike nahatoonidega, mille poolest Canon tuntud on, rakendab reaalaja vaate kasutamisel erinevaid objektiivi korrigeerimisi JPEG-kujutisele reaalajas isegi siis, kui pildistamiskiiruseks on ligikaudu 16 kaadrit sekundis ja salvestab videoid eraldusvõimega DCI 4K kiirusega 60 kaadrit sekundis või eraldusvõimega Full HD kiirusega kuni 120 kaadrit sekundis.

Kiirtagastusega peegli tehnoloogia

Mudeli EOS-1D X Mark II suurte kaadrisageduste saavutamiseks ning kiire ja täpse automaatteravustamise pakkumiseks on ülioluline, et ei esineks sisuliselt mittemingisugust peegli põrget ja peeglid naaseksid oma asukohtadele võimalikult kiirelt ja täpselt. Selle saavutamiseks sisaldab EOS-1D X Mark II kahe mootoriga süsteemi, kus peegli liigutamiseks ja katiku vinnastamiseks kasutatakse eraldi suurte pööretega mootoreid. Nii saavutatakse suur kiirus ja isoleeritakse samas kaks eri etappi nii, et need ei mõjuta üksteist. Peegliajami mootoril ja katiku vinnastamise mootoril on elastsest materjalist valmistatud ujutugi. See vähendab töömüra ja aitab viia vibratsiooni pildistamisel miinimumini.

eos-1d-x

CFast 2.0™ andmekandja

EOS-1D X Mark II on esimene EOS fotokaamera, millel on lisaks CompactFlash-kaardipesale CFast 2.0™-i kaardipesa. CFast 2.0™ sarnaneb suuruse poolest CompactFlashile, kuid sellel on sisse pressitud kontaktid, tänu millele on kaart vastupidavam ja neil esineb vähem paindunud klemmidega seotud probleeme. CFast 2.0™ pakub praegu maksimaalset kirjutamiskiirust 440 MB/s, mis on kolm korda kiirem kui kiireim CompactFlash (150 MB/s). Selline kirjutamiskiirus võimaldab jäädvustada RAW-fotode sarivõtteid, kus üks seeria võib sisaldada 170 täislahutusega kujutist. Lisaks eemaldab exFAT-vormingu tugi 2 4 GB failisuuruse limiidi, nii et enam pole videote salvestamise ajal vaja faile liita.

24 GB failisuuruse limiit kehtib varasema FAT32-vormingu toetamiseks 128 GB või väiksematel CF-kaartidel.

eos-1d-x

Suure eraldusvõimega puutepaneeli funktsiooniga vedelkristallekraan

Mudeliga EOS-1D X Mark II jäädvustatud kvaliteetseid fotosid saab kohe pärast jäädvustamist kvaliteetselt vedelkristallekraanilt vaadata. Selle võimaldamiseks on mudelil EOS-1D X Mark II Clear View LCD II ekraan, mille kuvasuhe on 3:2 ja monitori suurus endiselt 3,2 tolli. Ekraani pikslitihedust on suurendatud umbes 1,25 korda, nii et võrreldes kaameraga EOS-1D X on punktide arv nüüd ligikaudu 1,62 miljonit.

Mahtuvuslik puuteekraan võimaldab automaatteravustamispunkte lihtsalt valida või vahetada ning suurendada vaadet, kui jäädvustate sisu reaalajavaates või videosalvestamise režiimis.

Intelligent Viewfinder II

eos-1d-x

Professionaalse fotograafina ei soovi te kindlasti toimuvalt pilku pöörata. Pildiotsijalt kõrvale vaadates võite olulise hetke mööda lasta. Seepärast kuulasid Canoni insenerid hoolikalt EOSi kasutajate tagasisidet ja lisasid mudeli EOS-1D X Mark II pildiotsijale rohkem teavet, mida saab kohandada fotograafi vajaduste järgi. Nüüd saate hõlpsalt muuta seadeid ja kontrollida kaamera olekut ilma, et peaksite pilgu pildinäidikult kõrvale pöörama.

Saate pildinäidikul vaadata ja muuta kõiki seadeid, sh võtterežiimi, mõõtmisrežiimi, valge tasakaalu ja ajamirežiimi ning samuti antakse pildinäidikul märku võbelemise tuvastamisest.

Ligikaudu 100% pildinäidiku vaade tagab, et näete kogu jäädvustatavat kaadrit, samas kui 20 mm vaatekaugus annab kaamera ees toimuvast põhjaliku ülevaate, nii et saate jäädvustada kaadri just nii nagu soovite.

Kaheteljeline elektrooniline lood

eos-1d-x

Kaheteljeline elektrooniline lood aitab fotograafidel kaamerat pildistamise ajal stabiilsena hoida. See on kasulik funktsioon, kui jäädvustate sirget horisonti või arhitektuuri. Nii ette ja taha kui ka küljelt küljele kaldumist tuvastatakse 1˚ sammudena ning loodi kuvatakse pildinäidikul (teravustamispunktide kohal) ja vedelkristallekraanil, tänu millele on tegemist kasuliku tööriistaga ka hämarates tingimustes, kui lähtepunkte pole pildinäidikul hästi näha.

Kohandatav kiirjuhtimisekraan

Igal fotograafil on oma töömeetodid ja erinevad nõuded selle kohta, kuidas ta soovib võtteinfot ning parameetreid vaadata ja muuta. Töömugavust silmas pidades saab nüüd kiiresti ja lihtsalt muuta kaamera kohandatud kiirvaliku menüü ikoonide tüüpi, suurust ja asukohta. Nii leiate lemmikseaded alati hõlpsalt üles.

eos-1d-x

Täiustatud vastupidavus ja töökindlus

Juhtiva professionaalse mudelina on EOS-1D X Mark II disaini ja testimisstandardite põhjal kaks sammu ees teistest EOS digipeegelkaameratest. Mudeli EOS-1D X Mark II katik on disainitud ligikaudu 400 000 töötsükli jaoks ning sellist tipptasemel jõudlust arvestades on ka peegel ja seotud juhtelemendid disainitud samaväärse töökindlusega.

Sisemiste ajamimehhanismide disainimisel ja hindamisel peeti silmas üldisi profimudeli töökindluse nõudeid ning ka nuppe ja juhtelemente testiti samasuguste vastupidavuse nõuete järgi.

Magneesiumsulamist korpus – parim ilmastikukindlus

Sarnaselt EOS-1 seeria eelmiste kaameratega on ka EOS-1D X Mark II loodud pidevaks professionaalseks kasutuseks karmides tingimustes. Sellel on samasugune tolmu- ja pritsmekindel konstruktsioon kui kaameral EOS-1D X – nuppude ja korpuse liitekohtade juures kasutatakse vee ja tolmu sissetungimise vältimiseks kokku 76 tihendit. Kui kaamerat kasutatakse koos Canoni L-seeria EF-objektiivide ja Speedlite 600EX-RT välklambiga, siis aitavad ilmastikukindlust tagada liitekohtade ümber olevad kummist tihendid. Tänu magneesiumsulamist korpusele ja sisestruktuurile on kaamera tugev ja vastupidav ning valmis intensiivseks professionaalseks kasutamiseks.

eos-1d-x
eos-1d-x

Soojushajuvus

Kui salvestate videoid või jäädvustate fotosid pikka aega pausideta kiirrežiimis, peavad CMOS-sensor ja kaks DIGIC 6+ protsessorit töötlema väga suures mahus andmeid, mis omakorda genereerib palju kuumust. See kuumus edastatakse sensori ja protsessorite juurest akukambri ülaosasse, kust see hajub spetsiaalse soojuskanali kaudu, mis tagab, et kaamera on alati valmis kasutamiseks.

Mudeli EOS-1D X Mark II kuumuse hajutamise süsteem koos kaamera võimsate protsessoritega võimaldab jäädvustada 4K-videot järjest kuni 29 minutit ja 59 sekundit.