Automaatfookus – EOS-1D X Mark II

Võtke sihikule, jälgige ja jäädvustage

Nii teravad fotod, et see on ohtlik.

eos-1d-x

360 000 piksliga RGB+IR mõõtesensor

Kaameral on RGB+IR mõõtesensor, millel on 360 000 efektiivset pikslit (736 x 496 ligikaudu WVGA eraldusvõime juures). Hindav särimõõtmine ja hindav valgussäri mõõtmine põhinevad sensori tuvastatud andmetel. Sensor sisaldab IR-piksleid, mis tuvastavad infrapunavalgust (IR), mis aitab EOS-i stseeni tuvastamise süsteemil stseene analüüsida ja automaatteravustamise täpsust parandada. IR-piksleid koos RGB-pikslitega kasutatakse samuti stseenis heleduse, värvide ja nägude tuvastamiseks. Lisaks vahemaa teabe arvestamisele tuvastab algoritm objekte näo tuvastamise ja värviteabe põhjal.

Mõõtesensorit toetab spetsiaalne protsessor DIGIC 6, mis töötleb kogu värviteavet ja kõiki näotuvastamise andmeid, et tuvastada erakordse täpsusega jäädvustatavaid objekte.

eos-1d-x
eos-1d-x

EOSi iTR-süsteem

EOSi nutikas jälgimise ja tuvastamise süsteem kasutab 360 000 piksliga RGB+IR sensori näotuvastuse ja värvide jälgimise funktsioone. Kaameras EOS-1D X MARK II olev EOS iTR-i automaatteravustamise süsteem sisaldab mudeli EOS 7D Mark II parandatud algoritme, mis täiustavad oluliselt üldist subjekti jälgimise võimet.

Näoprioriteedi režiimile lisandub objekti jälgimise režiim, mis sobib kasutamiseks olukorras, kus nägu pole nähtaval või objektiks pole inimene.

eos-1d-x

AI-servoteravustamine III+

Canoni AI-servoteravustamine III+ hõlmab automaatteravustamise algoritmi, mis koos EOS-i intelligentse jälgimise ja tuvastamise süsteemiga (EOS-i iTR) parandab jälgimistundlikkust stseenides, kus objekt võib järsku liikuda, pakkudes nii täpset teravustamist isegi sellistes olukordades, kus teravustamine on keerukas.

EOS-1D X Mark II sisaldab kuute automaatteravustamise juhtumianalüüsi seadistust, mis aitavad teil valida subjekti jaoks kõige sobivama seadistuse. Need juhtumianalüüsid pakuvad erinevaid seadistusi valikute Tracking Sensitivity (Jälgimistundlikkus), Acceleration/Deceleration tracking (Kiirendamise/aeglustamise jälgimine) ja AF Point Auto Switching (Automaatteravustamispunktide automaatne vahetamine) kolme eri automaatteravustamise eelistusseadistuse jaoks. Neid parameetreid saab täpsemalt kohandada isiklike eelistuste järgi.

61-punktine automaatteravustamise ala

eos-1d-x

Automaatteravustamispunktidega kaetud ala suurendamist on küsinud paljud professionaalsed kui ka hobifotograafid. Kaameras EOS-1D X Mark II jagunevad automaatteravustamispunktid üle laiema ala – 8 protsendi võrra vertikaalne laienemine keskalas ja 24 protsendi võrra vertikaalne laienemine perifeerses alas. See annab subjektide kaadrisse paigutamisel suurema valikuvabaduse.

41 risttüüpi ja 5 kahekordset risttüüpi automaatteravustamispunkti1 parandavad veelgi enam mudeli EOS-1D X Mark IIi teravustamisvõimet. Risttüüpi automaatteravustamispunktid suurendavad automaatteravustamise täpsust laiemas kaadrialas, tagades õige teravustamise, mis on oluline kiiresti liikuvate objektide puhul. Kõiki 61 automaatteravustamispunkti ja 41 risttüüpi automaatteravustamispunkti saab valida üks haaval.

1 Teravustamispunktide, risttüüpi teravustamispunktide ja kahekordsete risttüüpi teravustamispunktide arv võib varieeruda olenevalt kasutatud objektiivist.

eos-1d-x

Automaatteravustamispunkti valik

Kasutage kõiki 61 automaatteravustamispunkti korraga või rühmitage need liigutatavateks tsoonideks, mis katavad pildi äärealadel olevaid subjekte. Võite ka valida üheainsa automaatteravustamispunkti, et teravustada stseeni kindlat osa.

Mudelisse EOS-1D X Mark II on lisatud valik Large Zone (Suur tsoon), mis oli populaarne kaameras EOS 7D Mark II. See võimaldab jälgida liikuvaid subjekte ja on eriti tõhus täpsete kompositsioonide loomisel kiiresti liikuvate subjektide puhul.

61 automaatteravustamispunkti koos 21 risttüüpi automaatteravustamispunktiga f/8 juures

eos-1d-x

Loodus- ja spordifotograafid peavad objektidest lähivõtete saamiseks kasutama sageli pikendustega superteleobjektiive. See seab piirangud automaatteravustamise kasutamisele, sest ava seadeks tuleb määrata f/8. Seeria 1D X 1-punktist f/8 automaatteravustamist on mudelis EOS-1D X Mark II oluliselt suurendatud maksimaalse 61 punktini2 (sh 21 risttüüpi punkti). Tsooni automaatteravustamine muudab jälgimise lihtsaks ja EOS-i iTR-i automaatteravustamine pakub võimast objekti jälgimise tuge isegi supertelefoto objektiivi ja pikendusega pildistamisel.

2 Teravustamispunktide ja risttüüpi teravustamispunktide arv võib varieeruda olenevalt kasutatud objektiivist.

eos-1d-x

Automaatteravustamine EV-3 juures

Automaatteravustamise süsteem muudab objekti teravustamise lihtsamaks isegi keerulistes valgusoludes. Automaatteravustamise madala intensiivsuse limiiti on täiustatud EV-3-ni3, tänu millele on nüüd võimalik jäädvustada stseene, kus automaatteravustamine polnud varem võimalik või oli liiga aeglane ja ebatäpne, nt väga hämarates tingimustes.

3EV-3 ühe tsentraalse automaatteravustamispunktiga, mis teravustab f/2,8 juures, temperatuuril 23 °C / 73 °F ja ISO-valgustundlikkusega 100

Punase valgustusega automaatteravustamispunkti kuvamine

Kaamera EOS-1D X kasutajate tagasiside põhjal lisasime kaamerale uuesti funktsiooni, mis oli esmalt saadaval kaameras EOS-1D Mark IV, kus automaatteravustamise raam kuvatakse punaselt. Lisaks valgustatud raami kuvamisele on EOS-1 lisatud veel EOS-i intelligentne stseeni analüüsi süsteem Intelligent Scene Analysis System ja punane kujutiste ühitamise kuva optiline süsteem. Kuna automaatteravustamispunkti on pimedas keskkonnas lihtne tuvastada ja kiiresti valida, on kadreerimine nüüd hämarates tingimustes lihtsam.

eos-1d-x

Võbelemise tuvastus

Kui kasutate kiiret säriaega väreleva valguse käes (nt luminofoorlamp), võib väreleva valguse sageduse tõttu tulemuseks olla ebatavaline säritus või värvitoon. EOS-1D X Mark II – nagu ka EOS 7D Mark II, EOS 5DS R ja EOS 5DS – tuvastavad valgusallikatest tulenevat värelevat valgust ja kohanevad pildistamise ajastamisega, et jäädvustada pilt kõige suurema heleduse juures ja vähendada värelemisefekte. Funktsioon toimib 100 ja 120 Hz väreluse sageduse korral ning sisaldab täiustatud algoritmi väreleva valguse eksliku tuvastamise vältimiseks.

0%