Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine

Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine on sensoripõhine faasituvastuse automaatteravustamise (AF) tehnoloogia, mille eesmärgiks on tagada sujuv, suure jõudlusega teravuse jälgimine filmimisel ja kiire automaatteravustamise tuvastamine Live View režiimis pildistamisel.

See on unikaalne Canoni väljatöötatud tehnoloogia, mis sobib ideaalselt professionaalse ilme ja reguleeritud fookuskaugusega efektide loomiseks ning kasutaja suunas liikuva objekti teravas fookuses hoidmiseks, hoides tausta samal ajal hägusena, mis on EOS-videote oluline tunnusjoon.

Tänu sellele murrangulisele eelisele ei ole objekti jäädvustamine ja terava fookuse säilitamine isegi liikumise ajal olnud kunagi nii lihtne.

Miks töötati välja Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine?

Piiratud teravussügavuse korral objekti esiletoomisel tuleb põhiobjekti liikumisel või teravustamispunkti muutumisel säilitada kontroll ka teravustamise üle. Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine töötati välja selleks, et teravustamine filmimise ajal lihtsamaks ja sujuvamaks muuta, vähendades sellega levinud arusaama, et digipeegelkaamerate videorežiim on mõeldud ainult professionaalsetele kasutajatele. Lisaks töötati Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine välja eesmärgiga täiustada funktsiooni Live View kasutamist, viies selle sammukese lähemale pildiotsija kasutamisel saavutatavale tulemusele.

Kuidas see toimib?

Kõik CMOS-pildisensori pinnal olevad efektiivsed pikslid koosnevad kahest fotodioodist, mida tõlgendatakse faasituvastuse automaatteravustamisel eraldi ja pildindusfunktsioonide puhul koos. Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine on võimalik enam kui 80 protsendi režiimi Live View kaadrite kõrguse ja laiuse puhul ning see on äärmiselt täpne, pildikvaliteeti vähendamata.

Erinevalt teistest sensoripõhistest meetoditest, mis määravad kas automaatteravustamine või pildindusfunktsioonid sensori konkreetsetele pikslitele, saab Dual Pixel CMOS-automaatteravustamise funktsiooniga sensori piksleid kasutada kujutispikslitena ja faasituvastuse automaatteravustamise pikslitena. Selle tulemusena ei ole vaja automaatteravustamise pikslite täiendavat töötlemist, mis tagab nii fookuse kiire tuvastamise kui ka maksimaalse pildikvaliteedi nii fotode kui ka video jäädvustamisel.

Faasituvastuseks tõlgendatakse vasakut ja paremat fotodioodi eraldiseisvalt ning tulemuseks olevaid parallakspilte kasutatakse faasierinevuse arvutamisel.

Seda faasierinevuse automaatteravustamistehnikat kasutades saab arvutada objektiivi teravustamise asendit.


Üldisemalt kasutatud kontrastsuse automaatteravustamise meetod otsib fookusasendit objektiivi edasi-tagasi liigutades, seega on iseteravustamine lõppkokkuvõttes aeglasem ega ole nii sujuv.

Kui näo ja objekti jälgimine on aktiivne, jälgib Movie Servo automaatteravustamine valitud objekti liikumise ajal või võtte ümberkadreerimisel. Lisaks saate valida ise erineva teravustamiskoha, kui puudutate salvestamise ajal puuteekraani.

Avaldamisel ühildub Dual Pixel CMOS-automaatteravustamine 103 EF-objektiividega, ühendades EF- ja EF-S-, fikseeritud fookuskaugusega, lainurk- ja telefotoobjektiivid. Süsteem täiustab automaatteravustamise toimimist märkimisväärselt tänu oluliselt paranenud automaatteravustamiskiirusele.