Võltsitud akud

Hoiatus seoses võltsitud liitiumioonakude ja laadijatega.

Hoiatus kehtib järgmistele Canoni tooterühmadele:

  • digitaalsed kompaktfotokaamerad,
  • digitaalsed peegelkaamerad,
  • digitaalsed videokaamerad.

Hiljuti on saadud kinnitust, et turul, iseäranis internetioksjonitel liiguvad Canoni digitaalsetele kompaktfotokaameratele, digitaalsetele peegelkaameratele ja digitaalsetele videokaameratele mõeldud võltsitud liitiumioonakud ja akulaadijad.

Paljudel juhtudel puuduvad võltsingutel ohutusfunktsioonid, mis vastaksid määratud kvaliteedistandarditele. Seetõttu võivad need kasutamisel ja laadimisel mitmesuguseid probleeme tekitada, sealhulgas:

  • toote talitlushäireid;
  • ülekuumenemist; 
  • mõrasid ja lekkeid, plahvatusi ja tulekahjusid; 
  • vigastusi kasutajatele, sh põletusi ja pimedaks jäämist.

Ohutuse tagamiseks palub Canon oma klientidel võltsitud tooteid mitte kasutada ega neid kauplustest või internetist tahtmatult osta.

Palume arvestada, et Canon ei võta vastutust tõrgete ega õnnetuste eest, mis on põhjustatud Canoni poolt mitte toodetud liitiumioonakude ja laadijate, sh võltsingute kasutamisest.

Canon hindab kõrgelt teie jätkuvat lojaalsust ehtsatele Canoni toodetele.

Võltsingu näidis
(Originaaltoote nimetus: BP-511 aku)
Kuidas ma aru saan, kas toode on ehtne?

Lisaks ülaltoodud nähtavatele tunnustele saab toote ehtsuses hõlpsalt veenduda ka Canoni ehtsatel akudel olevaid unikaalseid hologramme kontrollides. Hologrammil peaks moodustuma horisontaaltriipudes sõna „Canon”. Triipude vahel peaks olema kujutatud ka spiraal koos sõnaga „Genuine”. Lisaks muutub hologrammi värvus horisontaalasendisse kallutamisel kuldsest rohekaks. Kui sellist värvusemuutust ei toimu, on hologramm võltsitud. Kontrollige alati, et hologrammid ei oleks võltsitud.

Lisateavet akude võltsimise kohta vt CIPA (Camera & Imaging Products Association) teatest „Notice Concerning Counterfeit Battery Packs” aadressil http://www.cipa.jp/battery/index_e.html