Kasutamine – ressursside ja raha säästmine

Meie kliendid säästavad meie tooteid, teenuseid ja lahendusi kasutades ressursse ja raha ning vähendavad keskkonnamõjusid. Oleme kasutusele võtnud uuendusi ja täiustusi, mis tähendab, et saadaval olevaid funktsioone kasutades säästavad meie kliendid energiat ja paberit. Sellega hoitakse kokku ressursse ja vähendatakse süsihappegaasi teket – alates multifunktsionaalsetest kontoriseadmetest kuni bürookalkulaatoriteni välja.

Canoni allkirjastatud pildindusseadmete keskkonnasäästlikkust käsitleva Euroopa Liidu vabatahtliku leppe näol oleme andnud kindla lubaduse säästa energiat ja paberit.

Energiasäästlikkus

Ressursside kokkuhoid

Süsinikdioksiidi vähendamine

Ajasääst

Energiasäästlikkus

Valdav enamus Canoni toodetest vastavad Energy Star®-i nõuetele. See tähendab, et nende tüüpiline elektritarve (TEC) on üks tõhusamaid. Oleme saanud organisatsioonilt Buyers Laboratory LLC (BLI) palju väljapaistva uuenduse auhindu. Muu hulgas saime 2014. aasta talvel parima multifunktsionaalse A4-printeri auhinna ning muid individuaalseid auhindu. Lisateavet leiate siit.

Mitmed Canoni tooted on saanud ka Saksamaa vabatahtliku programmi Sinine Ingel (Der Blaue Engel) tähistuse. See kohaldub seadme standardkonfiguratsioonidele. Spetsiifiliste nõuete kohta võite küsida oma riigi Canoni esindusest.

Energiat aitab säästa ka Canoni täppisfikseerimise tehnoloogia (tooneri paberi külge fikseerimiseks). Meie tootesarja imageRUNNER ADVANCE seadmetes on kasutusel eriline fikseeriv kile ja keraamiline küttekeha, mis soojeneb koheselt, võimaldab puhkerežiimist kiiremini printima asuda ja säästab oluliselt energiat – mõne mudeli puhul kuni 80%, võrreldes hariliku rullikutega fikseerimissüsteemiga.

Meie PIXMA-mudelid vastavad 100% ulatuses Energy Star® nõuetele ja nende energiatarve puhkerežiimis on üks väiksemaid.

Mõned meie kalkulaatoritest on täielikult päikesetoitel, teistel on aga patareide säästmiseks automaatne väljalülitusfunktsioon.

  Üles

Ressursside kokkuhoid

Pilt_oranž bänner_KasutamineMeie tooted, teenused ja lahendused aitavad klientidel mitmel viisil ressursse kokku hoida. Teenus Managed Print Service annab klientidele soovitusi printimiskeskkonna säästlikumaks muutmiseks ning Canoni äriteenused käsitlevad lisaks printimise ja dokumentide haldamisele ka andme- ja meediahaldust ning mitmekanalilisi digitaalseid protsesse.

Paber: meie toodete tehnilised võimalused ja tarkvaralahendused aitavad klientidel oma printimistöid säästlikult teostada.

  • Seadistades vaikevalikuks dupleksprintimine (kahepoolne), säästate kuni 50% paberit. Canoni allkirjastatud Euroopa Liidu vabatahtliku kokkuleppe (EUVA) kohaselt on kõigil selle funktsiooniga seadmetel alates 1. jaanuarist 2012 seadistatud dupleksprintimine vaikevalikuna.
  • Kui mõlemale lehepoolele kaks või enam lehekülge (kaks ühes, neli ühes, N ühes printimine) printida, on võimalik veelgi enam paberit säästa. EUVA kohaselt on mitme lehekülje printimine ühele lehele (N-up) standardfunktsioon.
  • Seadistades vaikimisi värviskeemiks mustvalge, on võimalik tinti säästa.
  • Turvaline printimine (printer nõuab enne printimist omaniku tuvastamist) väldib kasutute väljatrükkide, muuhulgas salastatud dokumentide kuhjumist printeri ümbrusse ning parandab andmeturvet.
  • Dokumentide digitaalse jagamisega (ilma printimiseta) on võimalik veelgi enam paberit säästa. Lugege lisateavet Canoni dokumendilahenduste kohta.
  • Mõnel Canoni Pixma mudelil on säästuseadistus, mille kasutamisel näidatakse kasutajale, kui palju paberit, energiat ja CO2 on võimalik õigeid väljundsätteid kasutades säästa.

Järgime paberi vastutustundliku hankimise eeskirju ning kogu meie paberilevitusvõrgustikus kehtib vastutusahel. 2013. aastal moodustas sertifitseeritud ja ringlussevõetud paber 86% kogu kasutatud paberist ning mõndades riikides pakutakse klientidele süsinikuneutraalset paberit. Meie paberitarne vastab ELi puidumäärusele.

Tint: PIXMA mudelite eraldi tindikassettide kasutamise tulemusena läheb vähem tinti raisku, kuna iga kasseti saab eraldi välja vahetada. Meie PIXMA ja mõnes suureformaadilises (LPF) printeris on kasutusel veepõhised tindid. Kuna need ei sisalda orgaanilisi lahusteid, on nende keskkonnamõju minimaalne. LPF-tindikassetide all on paak, mis tagab, et tindikassett kasutatakse enne vahetamist täielikult ära; kui värvid ei ole printimisel väga olulised, saab kasutada säästurežiimi, mis aitab säästa keskmiselt kuni 20% tinti.

Lisateave meie PIXMA mudelite ja suureformaadiliste printerite kohta.

Tooner: meie laserprinterite toonerikassette on võimalik täielikult ringlusse võtta ja seega ressursse maksimaalselt taaskasutada. Lugege lisateavet meie 18 Euroopa riigis toimiva WEEE nõuetele vastava lasertoonerikassettide ringlussevõtmise programmi kohta ning selle kohta, kuidas kasutatud toonerikassette ringlusse viia. Lisaks teostame 15 riigis  Euroopa tindikassettide kogumise programmi.

Tehases toodetud uued mudelid (Factory Produced New Models, FPNM): lugege, kuidas Canon loob tehases toodetud uusi mudeleid, et anda multifunktsionaalsetele printeritele uus elu. 

Vt meie FPNM-e käsitlevat brošüüri.

Vt meie FPNM-e käsitlevat videot.

Lugege lisateavet Canoni kohustuste kohta olelusringi lõppu jõudnud toodete osas.
Lugege, kuidas Canon defineerib tehases toodetud uusi mudeleid.

  Üles

Süsinikdioksiidi vähendamine

Säästlikum printimine, väiksem energiakulu ja printimissätete kohandamine aitavad CO2 heitmeid vähendada. Austrias, Saksamaal, Hollandis ja Šveitsis on Canon läinud veelgi kaugemale, pakkudes uue imageRUNNER ADVANCE'i ostjatele või rentijatele süsinikuneutraalset printimist. Pakkumine hõlmab kõikide printimisest ja hooldusest tulenevate CO2 heitmete kompenseerimist. Lisateave Canon Austria CO²-neutraalse printimise kohta.

  Üles

Ajasääst

Paigaldamise järel lahendab meie e-hooldusteenus klientide probleemid kiiresti, kuna seadmeid saab kaugelt hallata. Ühtlasi tähendab see insenerivisiidist tulenevate CO2 heitmete säästmist.

  Üles

spacer
					image
Keskkond
Tootmine
Ringlussevõtmine
Tegevus
ISO 14001
Sõnastik
Jätkusuutlikkus
Keskkond
Ühiskond
Äritegevus
Auhinnad
Jätkusuutlikkuse aruanded