Grey goods

Ärge tehke oma Canoni kogemuses järeleandmisi

Avastage hallide toodetega kaasnevad peidetud kulud >

Ärge leppige vähemaga

Veenduge, et saaksite tervikliku Canoni kogemuse – Canoni toodetega, mis on mõeldud teie piirkonnale

Mõnikord imporditakse teie piirkonda Canoni tooteid, mis ei olnud kunagi mõeldud seal müümiseks. Niinimetatud „halle“ tooteid müüakse tihtipeale odavama hinnaga – kuid pikas perspektiivis võivad need palju rohkem maksma minna.

Varjatud kulud, mis kaasnevad toodetega, mis ei ole teie piirkonna jaoks mõeldud

Canon pingutab väga, et iga Canoni toode oleks hoolikalt lokaliseeritud selle piirkonna jaoks, kus seda müüakse ja kasutatakse. Tänu hoolikale eeltööle kindlustab Canon, et tootel on vastavale piirkonnale sobiv riistvara, tarkvara, kasutusjuhend, tarvikud (pistikud ja kotid) ning garantii.


Kuigi peale vaadates tunduvad hallid tooted hea kaubana, siis müüjad lokaliseerivad neid tihtipeale ise kunstlikult, vahetades või eemaldades tarvikuid, kasutusjuhendeid ja garantiisid – ja nii halvendavad nad potentsiaalselt teie Canoni kogemust. Mõned interneti jaemüüjad võivad isegi väita, et asuvad teie piirkonnas – seega tasub olla ettevaatlik.


Alljärgnevalt toome välja ainult mõned riskidest, probleemidest ja lisakuludest, mis võivad halli toote ostmisega kaasneda.


 1. Lisanduv impordimaks või tollimaks – need võidakse lisada halli toote hinnale.
 2. Tagasimaksed ja toote tagastamine võib olla keeruline või võimatu – väljaspool teie piirkonda asuvatele müüjatele ei pruugi kehtida kohalikud tagastamisega seotud tarbijakaitsealased õigusaktid.
 3. Tarbijagarantii ei pruugi olla saadaval – hallid tooted ei ole kooskõlas Canoni garantiitoe saamise tingimustega. Garantiituge peab pakkuma halli toote müüja. Kui müüja asub teie piirkonnast väljaspool, siis ei pruugi te müüjalt soovitud abi saada, kuna müüjale ei kehti kohaliku garantiiga seotud tarbijakaitsealased õigusaktid. Kui müüja pakub garantiiteenuseid, siis võidakse neid teostada iseseisvates hoolduskeskustes, mille garantiiteenused ei ole kooskõlas Canoni standarditega.
 4. Ohtlikud või halva kvaliteediga Canonile mittekuuluvad toitekaablid või võrguadapterid – komplektis võivad olla ohtlikud kolmanda osapoole tooted, mida Canon ei ole heaks kiitnud ja mis ei ole kooskõlas kohalike õigusaktidega.
 5. Vale tarkvaraga plaadid – plaadid ei pruugi teie piirkonnas töötada.
 6. Kehva kvaliteediga kasutusjuhendid – hallil tootel puudub tihtipeale kohalik kasutusjuhend või on lisatud juhendi loetamatu fotokoopia.
 7. Puudub tagasimakse võimalus – tootele ei pruugi kehtida raha tagastamise kampaania (kui on pakutud) ega teised Canoni kohalikud kampaaniad.

Enda piirkonna Canoni toodete ostmisega kaasnevad eelised

Saate vältida kõiki neid probleeme, kui ostate enda piirkonnale mõeldud Canoni tooteid ja teete seda usaldusväärsete jaemüüjate juures. Need on konfigureeritud spetsiaalselt teie piirkonna jaoks ja neil on täielik tugi, heakskiidetud tarvikud ja nendele kehtib tarbijakaitse, mida saab pakkuda ainut Canon. Nii saate täieliku Canoni kogemuse ja olete oma ostuga maksimaalselt rahul. Lisaks kehtib teie tootele Canoni raha tagastamise kampaania ja teised kampaaniad (mis kehtivad teie piirkonnas vastaval ajahetkel), mistõttu saate raha säästa.

Leidke enda piirkonna usaldusväärne jaemüüja

Kui soovite olla kindel, et ostetud Canoni toode on mõeldud teie piirkonna jaoks, soovitame külastada meie lehekülge „Kust osta“.Kust osta >Kui teie Canoni toode tuleb saata rahvusvahelise postisaadetisena, näiteks Aasiast või Ameerika Ühendriikidest, või müüja asub teie piirkonnast väljaspool, siis võib tegemist olla halli tootega.

Kuidas teha kindlaks, kas Canoni toode on hall toode?

Järgmised tunnusmärgid ja keelelised eripärad võivad aidata tuvastada, kas toode on hall toode.Kompaktsed digikaamerad – IXUS ja PowerShot

Kui üks järgmistest tunnustest on puudu, siis võib tegemist olla halli tootega.

 1. Tootekarbile peaks olema lisatud inglise, prantsuse, itaalia, saksa, hispaania ja vene keel.

  Languages-IXUS_PowerShot

 2. Karbi sees peaks olema teie piirkonnale vastav Canoni garantii.
 3. Samuti peaks toote nimes olema IXUS või PowerShot. Canoni toodetel võivad olla erinevatel turgudel erinevad nimed. Kaamerad, mille nimes on IXY Digital ELPH, ei ole mõeldud teie piirkonnas müümiseks.


Videotooted

Kui üks järgmistest tunnustest on puudu, siis võib tegemist olla halli tootega.

 1. Tootekarbile peaks olema lisatud inglise, prantsuse, itaalia, saksa, hispaania ja vene keel.
 2. Tootekarbil peaks oleks PAL-logo. PAL-formaat on kasutusel Euroopas ja NTSC-formaati kasutatakse põhiliselt Ameerika Ühendriikides. PAL
 3. Toote nimes peaks olema Legria. Toodetel võivad olla erinevates piirkondades erinevad nimed. Näiteks ei ole videokaamerad, mille nimes on VIXIA, mõeldud teie piirkonnas müümiseks
 4. Teie piirkonnas peaks tootekarbil ja tootel olema EAC- ja CE-märgised. EAC-CE


Digipeegelkaamera tooted

Kui üks järgmistest tunnustest on puudu, siis võib tegemist olla halli tootega.

 1. Tootekarbile peaks olema lisatud inglise, prantsuse, itaalia, saksa, hispaania ja vene keel. Languages
 2. Toote nimes peaks olema EOS. Digipeegelkaamerad nimega Kiss ja Rebel ei ole mõeldud teie piirkonnas müümiseks.
 3. Samuti peaks tootekarbil olema IRISTA-logo.

Kontrollige seerianumbrit

Kui te ei ole siiski kindel, et teie Canoni toode on mõeldud teie piirkonnas müümiseks, saatke meile mudeli nimi ja seerianumber aadressile ipr.info@canon-europe.com. Kontrollime seda paari päeva jooksul ja vastame teile e-kirja teel. Pange tähele, et see päringuteenus kehtib ainult kompaktsetele digikaameratele, digipeegelkaameratele, EF-objektiividele ja videokaameratele.


Kui ostetud toode ei vasta teie ootustele, siis kooskõlas kohalike tarbijakaitseseadustega võib teil olla võimalus tagastada müüjale terve ja kasutamata toode koos tšekiga määratud perioodi jooksul pärast ostu sooritamist.


Teave toote tüübi ja piirkonna järgi >